Τετάρτη 25 Ιανουαρίου 2017

Το ίδιο μοτίβο και στο βόλεϊ

Τη δευτέρα 23 Δεκεμβρίου η σχολική ομάδα βόλεϊ επικράτησε έναντι του μαχητικού λυκείου Μαυροθάλασσας (2-0 σετ) στο κλειστό της κοιλάδας των Αγίων Αναργύρων .Πολυτιμότερη παίχτρια την ομάδας ήταν η Μαρία Δαλάγκα ( 11 πόντους) όμως εξίσου καλές ήταν και η Μπάρκα Σταυρούλα ,Τζιάρα Κων/ντίνα ,Μάρκου Δήμητρα με 10,6 και 6 πόντους αντίστοιχα .Βεβαία όλα τα κορίτσια βοήθησαν εξίσου την ομάδας και έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους για να κερδηθεί αυτή η ομαδική αλλά και πολύ σημαντική νίκη.

Το πρώτο σετ βρήκε την ομάδας μας ελαφρώς αγχωμένη και διστακτική .Παρόλα αυτά μετά από λίγους πόντους τα κορίτσια βρήκαν τα πατήματα τους και τον απαραίτητο ρυθμό .Έτσι το σκορ διαμορφώθηκε σύντομα και φάνηκε ότι η ομάδας μας υπερτερούσε σε ψυχή και ταλέντο .Το σετ έληξε με σκορ 25-24 υπέρ την ομάδας μας.

Το δεύτερο σετ ξεκίνησε σαφώς καλυτέρα αφού πρώτα έγιναν οι κατάλληλες συστάσεις και υποδείξεις από τον κόουτς Καραγκούνη που έδειχνε να πιστεύει στην ομάδας .Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να είναι ένας περίπατος για τα κορίτσια τα όποια βρήκαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν νέες τακτικές που θα φάνουν χρήσιμες στα επόμενα ματς .Αυτό το σετ έληξε με σκορ 25-16 και η ομάδας μας κέρδισε τον αγώνα.